962,109 Unikalnych wizyt
dane liceum
DYREKTOR SZKOŁY
SEKRETARIAT
DOJAZD
dokumenty szkolne
kalendarz roku szkolnego
statut liceum
wymagania edukacyjne
dziennik lekcyjny
rekrutacja
Rekrutacja 2011/2012
Klasa Teatralno-Taneczna
Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny
Klasa Integracyjna
Klasa Usportowiona
Polecane internaty
strony klas
klasa I C
Projekty UE
WiP-info szkolne
WiP-koordynator XI LO
Wizyta w Planetarium
konkursy
parki i ogrody NH
Album zdjęć NH
Zajęcia pozalekcyjne
Kurs Fotograficzny
Kółko informatyczne
informatyka
www.kurshtml.boo.pl
www.mki.malopolskie.org/
webmaster.helion.pl
GIMP-W.Gajda pdf
gimpowanie30i36.bloog.pl
Gimp-Maski pdf
kurs Gimpa-Moodle
pl.html.net
www.webmaster.net.pl
kurs IrfanView-S.Jakubiec
word na platformie UJ
excel na platformie UJ
piszą o nas
Coup 2009
Mariusz Jasuwienas
Gazeta Krakowska
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 121
Najnowszy użytkownik: Karo
język francuski
Lycee Beaune la Rolande
Lycee Le Chesnoy
Matematyka
www.math.edu.pl
www.matematyka.wroc.pl
swiatmatematyki.pl
www.cabri.com
www.megamatma.pl
matematyka.pisz.pl
Archiwum
www.xxxlo-krakow.republika.pl
Maturzyści
www.portalmaturzysty.pl/
Nowa strona internetowa
Boże Narodzenie dzisiaj...
21. grudnia 2011 o godzinie 11.30 odbyły się jasełka przygotowane przez siostrę Zofię Kuskę. Uczniowie z klasy II C i IB wraz z gimnazjalistami przedstawili, jakże aktualne i realistyczne, przygotowanie i przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia przez współczesnego człowieka. Obyśmy i my nie przespali tego "jednego dnia w roku".
Po jasełkach chór szkolny prowadzony przez p. Beatę Grabowską wykonał kolędy wprowadzając wszystkich w atmosferę nadchodzących Swiąt.
Zapraszamy do galerii.
Ostatnie pożegnanie
zaloba

Z wielkim smutkiem pożegnaliśmy dzisiaj na cmentarzu w Batowicach przedwcześnie zmarłego naszego ubiegłorocznego maturzystę - Łukasza Berendowicza, obecnie studenta Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje 
                   potem cisza normalna więc całkiem nieznośna 
                   jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
                   kiedy myślimy o kimś zostając bez niego ...
                                            ks. Jan Twardowski
                                         

Szkoła z klasą 2.0 - debata klasy IC
Szkoła z klasą

25 listopada 2011 r. pani Iwona Łęska zorganizowała debatę dotyczącą projektu Kodeksu 2.0 w klasie IC. Brało w niej udział 23 uczniów. Utworzyli oni małe zespoły, odpowiadające poszczególnym punktom kodeksu, by zebrać swoje pomysły do projektu klasowego. Następnie przedstawiciele poszczególnych grup prezentowali opracowane propozycje a uczniowie dyskutowali nad nimi i wybierali te, które utworzyły Kodeks TIK klasy IC. Przedstawicielki klasy IC miały kierować się tym Kodeksem klasowym podczas debaty szkolnej.
Zdjęcia autorstwa pani Iwony Łęskiej w galerii.

"Kordian" w Teatrze Ludowym
teatr1
W poniedziałek 5 grudnia klasy IIa i IIC pod opieką swych wychowawczyń obejrzały na scenie Teatru Ludowego spektakl pt. "Kordian" według dramatu Juliusz Słowackiego w reż Edwarda Kalisza.
Spektakl ukazywał realia dramatu okresu polskiego romantyzmu współczesnemu widzowi i był dość prosty w odbiorze. Widowisko eksponowało postawę bohatera romantycznego, który poświęca się dla sprawy, dla wyższego celu. W jego postać wcielił się Marek Koziarczyk.
Zdjęcia w galerii.
Debata szkolna - program "Szkoła z klasą 2.0"
Szkoła z klasą
W piątek 2 grudnia 2011 r. odbyła się Dabata szkolna nad projektem Kodeksu 2.0, który ma regulować zasady wykorzystania i posługiwania się Technologiami Informacyjno - Komunikacyjnymi tzw. TIK w naszej szkole.
W debacie wzięli udział wytypowani przedstawiciele klas, w których odbyły się debaty szkolne i dyskutowano już nad Kodeksem 2.0. tj. kl. IA, IB, IC, IIA i IIB. Spotkanie prowadziły koordynatorki programu w szkole: Pani Anna Gromala - Słowik (liceum) i Pani Karolina Gawlik (gimnazjum). Uczestniczyli w nim również pedagodzy, którzy biorą udział w programie, Panie: Maria Grymajło, Iwona Łęska, Małgorzata Jakóbik, Iwona Łęska i Katarzyna Zandman. Również Pani dyrektor Ewa Dziekan, która jest gorącą zwolenniczką programu, zaszczyciła nas swą obecnością.
Album fotograficzny ze zdjęciam z debaty autorstwa Pani pedagog - Małgorzaty Jakóbik dostępny jest w galerii.
Szczęśliwy numerek
szkolne
Od poniedziałku wraca do łask szczęśliwy numerek. Będzie on generowany przez Dziennik Elektroniczny codziennie o godzinie 1800 i będzie obowiązywał w dniu następnym. Jednocześnie przypominam o sprawdzaniu wiadomości w Dzienniku Elektronicznym - może dzięki temu nie zapomnisz o sprawdzianie.
Szkoła z klasą 2.0 - debata klasowa w I A
Szkoła z klasą

30 listopada 2011r. tj. w środę w klasie I A odbyła się debata zorganizowana przez Panią pedagog Katarzyną Zandman w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”. Zadaniem uczniów było zastanowienie się nad zagadnieniem: Jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii informacyjno – komunikacyjnych?. Uczniowie zostali podzieleni na małe grupy. Każdy zespół  otrzymał jedno zagadnienie do opracowania. Następnie wszyscy wspólnie starali się opracować zestaw reguł i zasad korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Relacja fotograficzna autorstwa Pani Małgorzaty Jakóbik w galerii.

Szkoła z klasa 2.0 - debata klasowa w II C
Szkoła z klasą
30. 11. 2011r. o godzinie 10.00 rozpoczęła się debata klasy IIC, w której wzięło udział 15 osób. Debatę zorganizowała wychowawczyni klasy , polonistka – Pani Maria Grymajło. Jedna z uczennic, Katarzyna Zbroja, otworzyła debatę oraz przedstawiła projekt TIK (Technologii Informacyjno - Komunikacyjnych) "Szkoły z klasą 2.0". Protokolantką debaty została Paulina Tworzydło. Zdjęcia autorstwa Sandry Rożek są dostępne w galerii.
Szkoła z klasą 2.0 - debata klasowa w II A
Szkoła z klasą

W poniedziałek 28 listopada br. w klasie II A odbyła się debata zorganizowana Panią pedaagog Małgorzatę Jakóbik w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”. Uczniowie wspólnie zastanawiali się jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii informacyjno – komunikacyjnych, a głównie z zasobów Internetu. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziła kwestia bezpłatnego ściągania filmów, muzyki, gier i programów komputerowych. Wśród debatujących znaleźli się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy takiego postępowania. Na szczęście przed końcem lekcji udało się dojść do porozumienia i aktualnie przedstawiciele klasy przygotowują się do debaty szkolnej. Dostępna fotorelacja z debaty autorstwa Pani Katarzyny Zandman.

XXII Olimpiada Teologii Katolickiej
religijne
29. listopada na 6 i 7 godzinie lekcyjnej odbył się XXII etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się bliźniacy - Dawid i Dominik Bartosi. W marcu bracia wezmą udział w rywalizacji z licealistami z innych szkół o indeks na studia. Gratulujemy :)
25 - 27 XI 2011 - Weekend z tańcem

1. Dla niektórych weekend z tańcem rozpoczął się bardzo wcześnie, bo już o piątej rano w piątek – o tej porze Formacja Taneczna „Terpsychora” (czyli klasa II B) wyruszyła do Mielca na jubileuszowy X Przegląd Zespołów Tanecznych Pasikonik’2011. Konkurencja była duża, ale i tak zajęliśmy II miejsce!!!

Konferencja programu "Szkoła z klasą 2.0"
Szkoła z klasą
23 listopada w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich odbyła się konferencja "Szkoła z klasą 2.0 - jak to zrobić?" na którą przybyli dyrektorzy  i koordynatorzy programu z całej Polski. Wydarzenie uświetnili swą obecnością Minister Mirosław Sielatycki i Dyrektor Departamentu Młodzieży i Organizacji Pozarzadowych MEN Jarosław Jankowski. Przedstawicielki naszej szkoły: pani Anna Gromala - Słowik - koordynator programu w liceum i pani Agnieszka Peksa - nauczycielka gimnazjum znalazły się w gronie 150 osób dyskutujących o tym, jak mądzrze wykorzystywać w nowoczesnej edukacji technologie informacyjno - komunikacyjne (TIK). Więcej informacji na stronie oraz w galerii.
PEDAGOG SZKOLNY
Małgorzata Jakóbik
poniedziałek - 8:00 - 13:40
wtorek - 13:40 - 17:40
środa - 13:40 - 18:00
czwartek - 8:00 - 14:00
piątek - 8:00 - 13:00

Katarzyna Zandman
poniedziałek - 12:00 - 17:00
wtorek - 8:00 - 13:00
środa - 8:00 - 13:00
czwartek - 8:30 - 11:30
piątek - 8:00 - 10:00

tel. 12 648 27 51 wew. 19
pedagog.liceum@zso14.pl
DZWONKI SZKOLNE
1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.35 - 11.20
5. 11.30 - 12.15
6. 12.20 - 13.05
7. 13.25 - 14.10
8. 14.15 - 15.00
9. 15.10 - 15.55
NAJNOWSZE ALBUMY
Boże Narodzenie dzisiaj...
Szkoła z klasa 2.0 - debata klasowa w I C
Szkoła z klasą 2.0 - debata klasowa w IIC
"Kordian" w Teatrze Ludowym
Zobacz całą galerię
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dni Otwarte liceum odbędą się 3 kwietnia i 16 maja w godz. od. 9.00 - do 12.00. Jest informacja na nowej stronie internetowej. Zapraszamy!

Na razie nie ma żadnej informacji na ten temat.

Kiedy będą dni otwarte?

Czy moze ktos podac wykaz ksiazek do klasy 3 liceum tylko 100% wykaz ksiazek pewny

niux, zebrania zazwyczaj są na początku roku Smile

Copyright © 2009
White_n_Light Theme by: Smokeman
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.03